Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
17 березня 2017 року
«На порозі нової України»…

Українська революція 1917–1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го. Проте вона стала самодостатнім історичним явищем із самобутніми специфічними рисами. Революція носила характер національно- та соціально-визвольний. Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що зазнала еволюції від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення необхідності утвердження власної державної незалежності.
Українська революція має чіткі хронологічні рамки. Її нижня часова межа пов’язана зі створенням у березні 1917 року Української Центральної Ради (далі – УЦР) на чолі з Михайлом Грушевським. За короткий час вона перетворилася з представницького органу українського громадського руху на повноцінний парламент Української Народної Республіки (далі – УНР).
Верхня межа Української революції – жовтень – листопад 1921-го, коли масовий антибільшовицький повстанський рух ослаб після поразки Другого Зимового походу армії УНР.
У ході революції український народ уперше в ХХ сторіччі створив незалежну національну державу, яка у формі різних утворень мала всі ознаки незалежної держави: територію, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мову. Вперше після століть бездержавності відбулось об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель.
Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах країни розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.
Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі Українського народу. Розуміння здобутків революції та усвідомлення причин її поразки має стати важливим уроком для сучасної розбудови незалежної України. 
У рамках заходів з нагоди відзначення 100 – річчя подій Української революції 1917 – 1921 рр.  в загальноосвітніх школах району були проведені тематичні лінійки «Українська Центральна Рада», години спілкування, тематичні уроки.
В ООЗ «НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. – гімназія» смт Голоби учителем  історії  Оленою Оришкевич та учнем 11 класу Сергієм Гарбаруком був проведений урок пам’яті  для 10 – 11 класів за темою «На порозі нової України». Під час уроку учні переглянули фільм «Українська революція. Втрачена держава», порівняли події Української революції зі ситуацією у сучасній Україні, проаналізували Універсали УЦР та дали характеристику діяльності  Павла  Скоропадського. На завершенні уроку учні намагалися спрогнозувати вихід для України з тогочасного становища.
ООЗ «НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. – гімназія» смт Голоби
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація