Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
17 березня 2017 року
Питання  дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці на підприємствах, організаціях, установах району перебувають на контролі районної влади

16 березня в залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке провів перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман.
Начальник відділу праці управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Чаюк доповіла про підприємства, які виплатили заробітну плату у лютому 2017 року менше законодавчо встановленого рівня. Посадовець зазначила, що питання  дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці на підприємствах, організаціях, установах району продовжує залишатися одним з важливих питань, які перебувають на контролі районної та обласної влади. Середній розмір заробітної плати по Ковельському району за 2016 рік складав 3322 грн., що на 16,2% більше порівняно з аналогічним періодом 2015 року (2858 грн.) і 82,1 % середньо обласного показника за 2016 рік (4047 грн). По рівню оплати праці Ковельський район займає сьоме місце серед районів Волинської області. Для забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати розпорядженням голови районної державної адміністрації від 20 лютого 2017 року №53 утворено міжвідомчу робочу групу. Міжвідомча робоча група є постійно діючим дорадчим органом районної державної адміністрації, створеним для оперативного обміну міжвідомчою інформацією з питань дотримання рівня оплати праці та мінімальної заробітної плати.
За інформацією Ковельського об'єднаного управління Пенсійного фонду України на підставі аналізу даних звітності платників за грудень 2016 року 67 страхувальників нараховували заробітну плату застрахованим особам нижче законодавчо встановленого мінімуму.
Згідно пояснень, які були надані керівниками підприємств та установ, основною причиною  виплати заробітної плати менше законодавчо встановленого мінімуму є виконання робіт на умовах неповного робочого часу або робота по сумісництву. Такі пояснення надійшли від Білинської, Радошинської, Городищенської, Велицької, Кричевичівської, Тойкутської сільських рад, ПзІІ ТзОВ «НЗК», СТзОВ ім. Лесі Українки, С(Ф)Г «Колос»,  ТОВ «Ковельська міжрайбаза Волинської облспоживспілки», СТзОВ «Зоря», ПП «Фомальгаут-Ковель», ПП «Фомальгаут-Волинь».
Про дотримання мінімальних гарантій на підприємствах галузі сільського господарства доповіла заступник начальника управління регіонального розвитку-начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Тетяна Шавлай.  Тетяна Іванівна зазначила, що нещодавно була проведена нарада широкого формату із бухгалтерами сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств Ковельського району. На порядку  денному розглядалися питання щодо  змін податкового, земельного законодавства, організації тимчасових робіт, порядку відшкодування пільгових пенсій, оплати праці, обліку робочого часу на підприємствах, особливостей проведення перевірок, дотримання вимог законодавства про працю та агрокредитування.  
Обговоривши  можливі шляхи вирішення існуючої проблеми, члени робочої групи доручили керівникам підприємств, у яких рівень середньомісячної заробітної плати нижче мінімальної привести розмір заробітної плати найманих працівників у відповідність до рівня не менше законодавчо встановленого мінімуму, а також членами комісії була внесена пропозиція провести аналіз фермерських господарств, які мають в наявності земельні ділянки, на предмет сплати податків та провести семінар з бухгалтерами сільських, селищних рад щодо заповнення звітності, форма № 1-ДФ.
Під час наради було наголошено роботодавцям, що саме вони несуть персональну відповідальність за дотримання чинного законодавства про оплату праці, адже коли наймані працівники отримують заробітну плату менше мінімальної, вони втрачають страховий стаж, що призведе до зменшення розміру пенсії в майбутньому.
Слід пам’ятати, що повна виплата заробітної плати та сплата єдиного внеску – обов’язок кожного працедавця щодо забезпечення соціального захисту своїх працівників.

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація