Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
15 березня 2017 року
Засідання «круглого столу» з питань підтримки агропромислового комплексу, ініційоване керівництвом району, сьогодні відбулось в приміщенні центральної районної бібліотеки. Організатор зустрічі представників  агроформувань району із керівництвом обласного і районного   рівня в галузі АПК  - начальник управління регіонального розвитку райдержадміністрації Лариса Білинська, головуючий на  засіданні – голова районної ради Андрій Броїло. 
Розпочинаючи засідання, головуючий відрекомендував представницький  склад запрошених: директора департаменту агропромислового розвитку  облдержадміністрації Юрія Горбенка, директора Волинського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських  господарств Марію Горошкіну, заступника начальника Ковельської ОДПІ Аллу Антонюк, заступника начальника, начальника відділу  агропромислового розвитку управління регіонального розвитку райдержадміністрації  Тетяну Шавлай. Серед учасників засідання "круглого столу": керівники сільськогосподарських та фермерських господарств району, праційники управління регіонального розвитку, депутати районної ради, керівники об’єднаних територіальних громад,  представники банківської сфери.
   Важливості та актуальності  цій зустрічі додало те, що її учасники  мали змогу отримати роз`яснення та фахові консультації з нагальних питань  фінансової підтримки галузі сільського  господарства  та щодо нововведень у податковому і земельному законодавстві.
У своєму виступі директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Юрій Горбенко детально проінформував присутніх про дію державних програм та обласної щодо фінансової підтримки галузі АПК. Зокрема, у Державному бюджеті України на 2017 рік на програми підтримки  виробників сільськогосподарської продукції виділено  - 5,5 млрд. грн., в тому числі з загального фонду – 2,2 млрд. грн., по спеціальному – 3,3 млрд. грн. З державного бюджету в цьому році підтримуються такі напрямки с/г виробництва:  підтримка розвитку хмелярства, закладання молодих садів, виноградників та ягідників та нагляд за ними – 75 млн. грн., підтримка галузі тваринництва – 170 млн. грн., здешевлення відсотків за кредитами – 300 млн. грн., надання кредитів фермерським господарствам – 65 млн. грн., фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі – 60 млн. грн., фінансова підтримка сільгоспвиробників – 4838 млн. грн. Право на отримання бюджетної дотації мають сільськогосподарські  товаровиробники, які реалізують наступну продукцію: вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів таких як картопля тощо; вирощування зерняткових і кісточкових фруктів, вирощування ягід і  їстівних горіхів; розведення великої рогатої худоби, коней, свиней, свійської птиці, інших тварин та виробництво м’яса;  перероблення молока, виробництво масла, сиру та сметани; виробництво яєць та яєчних продуктів.
Щодо порядку  надання та використання коштів субвенції з обласного бюджету місцевих бюджетам на виконання заходів комплексної  програми в  галузі АПК, ухваленої рішенням  Волинської обласної ради від 14.07.2017 року №6/14, то дотації передбачені для с/г виробників в чотирьох напрямках: за утримання телиць та нетелів, які народилися в результаті штучного осіменіння, і утримувалися в цьому господарстві до 2-річного віку - до 1000 грн. за 1 голову;  дотація власникам, які утримують три і більше корів з розрахунку до 150 грн. на одну наявну корову;   дотація за посів жита та гречки з розрахунку  до 500 гривень   за 1 га сходів озимого жита та гречки;  дотація за посадку садів і ягідників до 5 га, із розрахунку до 5 тис. грн на 1 га господарствам, які мають в обробітку  до 50 га землі.  Часткове відшкодування діє по шести напрямках: вартості холодильного та ін. обладнання з переробки сільськогосподарської продукції  в розмірі до 50% вартості, але не більше 100 тис. грн.; вартості техніки та/або обладнання для сільськогосподарських робіт в розмірі до 50% вартості, але не більше 100 тис. грн. ; вартості послуг із сертифікації до 50% вартості понесених витрат, але не більше ніж  50 тис.грн на 1 госп.; заходів з вапнування кислих ґрунтів до 30% понесених витрат; заходів з корінного поліпшення пасовищ до 30% понесених витрат; часткове здешевлення вартості штучного осіменіння  корів і телиць з районного бюджету.
     З поміж іншого сьогодні вдалось обговорити  питання щодо фінансової підтримку фермерських господарств   області в контексті кредитування та дотацій, порядок розподілу та використання коштів, передбачених у держбюджеті на 2017 рік для бюджетної дотації розвитку сільгосптоваровиробників та стимулювання виробництва сільгосппродукції, щодо фінансової підтримки  власників ОСГ в рамках реалізації Комплексної програми АПК Ковельського району, а також  були презентовані пропозиції щодо  вирощування  органічно чистої малини на території району та  фінансові пропозиції представників банківської сфери з питань кредитування   на придбання сільськогосподарської техніки.
Можна впевнено сказати, що мета зустрічі була досягнута, захід мав конструктивний і дієвий характер, в майбутньому такі засідання «круглого столу» по підтримці галузі АПК району мають стати систематичними.
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політика апарату райдержадміністрації
 
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація