Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
15 березня 2017 року
Круглий стіл: «Проблема безпеки дітей у Всесвітній мережі Інтернет»
З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому, далеко не завжди безпечної.
Всеукраїнське соціологічне дослідження, проведене Інститутом соціології НАН України  виявило тривожні тенденції: понад 28% опитуваних дітей готові надіслати свої фотокартки незнайомцям у Мережі; 17% без коливань діляться інформацією про себе і свою родину; 22% дітей періодично потрапляють на сайти для дорослих; 28% дітей, побачивши в Інтернеті рекламу алкоголю або куріння, хоча б один раз спробували їх купити, а 11% − спробували купувати наркотики; близько 14% опитуваних час від часу відправляють платні SMS за бонуси в онлайн-іграх і лише деякі звертають увагу на вартість послуги. Лише у 18% випадків дорослі перевіряють, які сайти відвідує дитина, тільки 11% батьків знають про такі онлайн-загрози, як «дорослий» контент, азартні ігри, онлайн-насилля, кіберзлочинність і  надзвичайно популярні сайти, що стають причиною «смерті за монітором».
Аби навчити школярів  повноцінно орієнтуватись у віртуальному просторі, структурувати великі потоки інформації, дотримуватись основних правил безпеки в мережі працівники служби у справах дітей райдержадміністрації  започаткували проведення  циклу засідань «круглого столу» в загальноосвітніх закладах району під назвою: «Проблема безпеки дітей у Всесвітній мережі Інтернет».
Днями такі  тематичні заходи  відбулись в ЗОШ І-ІІІ ст. сіл Скулин та Білин.  Педагоги та  учнівська молодь були активними учасниками, адже  мали можливість не лише отримати цікаву інформацію, але під час живої дискусії розповісти про своє бачення щодо негативного та позитивного впливу  інтернетресурсів на розвиток школярів. Про небезпеку, яка підстерігає на  підлітків, що відвідують певні сайти, які пропагують самогубство серед неповнолітніх   розповідав  інспектор сектору ювенальної превенції  Ковельського відділу поліції Юрій Кузьмук. Провідний фахівець центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Тетяна Поремчук  звернула увагу дітей на особливості спілкування  в Інтернеті та профілактичні заходи щодо унеможливлення входу на сайти, які пропагують насильство і суїцид. В свою чергу головний  спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації Любов Шульгач охарактеризувала закономірності спілкування дітей в соцмережах, їх негативний вплив на свідомість та фізичний розвиток.
В підсумку зустрічі начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Сергій Ілюшик закликав школярів тісніше спілкуватися між собою без допомоги соцмерж, більше займатись фізичною культурою, спортом, іграми на свіжому повітрі.  Педагогам загальноосвітніх закладів  Сергій Леонідович рекомендував  допомогти батькам у  питаннях захисту дітей від впливу шкідливої інформації, запропонувавши їм відвідати спеціалізовані веб-ресурси, посібники: Програма «Безпека дітей в Інтернеті», що заснована компанією «Майкрософт Україна», «Електронна версія посібника з онлайн безпеки», «Безпека дітей в Інтернеті» та інші.   На завершення відбувся перегляд відеофільму «Почуй мене».

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політика апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація