Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
13 березня 2017 року
Пам’ять… Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом.
Минуло 73 роки, відколи замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов  мир в село Великий Порськ що на Ковельщині.  Все далі відходять грізні і важкі роки радянсько – німецької війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя. Аби вшанувати  фронтовиків та віддати данину шани визволителям, 12 березня в  клубі села Великий Порськ відбувся  захід, приурочений 73 - ій  річниці визволення цього населеного пункту від фашистських загарбників.  Програма заходу   включала в себе  не лише тематику героїчних і трагічних сторінок історії радянсько – німецької війни, а й участь українців, зокрема, жителів села Великий Порськ,  у Афганській війні і  сторінки новітньої  історії  -   події на Майдані та війна  на Донбасі. Уже в фойє клубу  стало зрозуміло, що захід організовано на досить високому мистецько – культурному рівні. Виставка робіт місцевої вишивальниці Олени Дивогриць, вміло  підібрані експонати побуту сільської української хати   викликали захоплення у присутніх. Портрети  Героїв Ковельщини, а серед них  і фотознімок із чорною стрічкою  земляка Олега Вишневського, живі квіти і палаюча свічка пам’яті  не залиши байдужим нікого,  сльози скорботи  бриніли  в очах і  дорослих, і  дітей.
Варто зазначити, що до організації проведення цього заходу місцевий керівник сільського клубу, депутат районної ради Федір Вишневський залучив усю свою сім’ю, яка завжди підтримує усі його мистецькі починання. Дружина Федіра Олексійовича Галина – автор сценарію, син Олексій – звукооператор,  донька Ольга – активна учасниця художньої самодіяльності, та зрештою Федір Олексійович не лише  головний організатор, а й майстер виконання  пісень різного жанру.  Така дружня  сімейна робота завжди дає гарний результат, в якому і мали змогу переконатись  учасники  та гості свята. Позитивних емоцій  додав і той факт, що саме цього дня відбулось відкриття сільського клубу після проведення  тривалих ремонтних робіт. За кошти районного,  Голобського селищного бюджетів та  благодійного фонду «Патріоти Волині»  було проведено перекриття даху та оздоблювальні роботи з облаштування фасаду приміщення клубу.  Уся громада села долучилась до виконання ремонтних робіт, а особливих слів подяки заслуговує місцевий житель Григорій Польчук.
Атмосфера в залі по – домашньому привітна, серед гостей  голова райдержадміністрації Віктор Козак, Голобський селищний голова Сергій Гарбарук, помічник народного депутата України, директор благодійного фонду «Патріоти Волині»  Денис П’ятигорець, начальник відділу культури райдержадміністрації Тетяна Матяшук, в. о. старости с. Поповичі  Віталій Мартинець, учасники АТО та  жителі об’єднаної територіальної громади.  За давньою українською традицією гостей зустрічали короваями на вишитих рушниках. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували світлу пам’ять  усіх воїнів, що поклали своє життя за Україну.
Скориставшись можливість наданого слова голова райдержадміністрації Віктор Козак звернувся до присутніх: «Низький уклін ветеранам, які пройшли полями битв, кували перемогу в тилу, тим, хто захищав наш рідний край на партизанських стежках та у підпіллі. Складаємо глибоку шану дітям війни, які на своїх плечах винесли тягар у повоєнні роки та підняли країну з руїн.  Нажаль, сьогодні Україна переживає трагічну віху в історії держави і нам усім, перш за все, потрібен мир на нашій землі. Тому кожен з нас  повинен пам’ятати воїнів усіх часів, які  віддали свій найдорожчий скарб – життя за визволення рідної землі від фашистських загарбників, за незалежність нашої держави, поважати і всіляко підтримувати учасників АТО.  Бажаю  усім присутнім   миру в нашій країні, в наших домівках тепла, здоров’я, щастя, впевненості у завтрашньому дні та здійснення всіх планів і задумів. Слава Україні! Слава Героям!»
Привітали жителів, подякували  за героїзм та  відвагу воїнам усіх часів- керівник місцевої об’єднаної територіальної громади Сергій Гарбарук,  начальник відділу культури  райдержадміністрації Тетяна Матяшук.
Концертна програма   була насичена музичними номерами місцевих аматорів   сцени. Справжнім відкриттям  цього дня став талановитий юнак, місцевий самородок Владислав Біліч, пісні в його виконанні не залишили байдужим нікого. До речі, директор благодійного фонду «Патріоти Волині»  Денис П’ятигорець виступаючи перед учасниками заходу, пообіцяв профінансувати участь Владислава  в телевізійному шоу «Голос країни», адже таких талантів мають знати не лише на Ковельщині, а в  усій Україні.
Надто хвилюючим було виконання  місцевої школярки  Марії Назар вірша,  присвяченого  земляку, Герою Ковельщини – Олегу Вишневському:
«Мамо, пробач, за мою стрімку вдачу,
Вибач рідненька, я вже не прийду.
Мені не болить, я від болю не плачу
Я зараз душею до Бога іду…»
Можна впевнено сказати, що захід пройшов на одному подиху, сльози скорботи  змінювались почуттям радості та гордості, люди аплодували місцевим талантам і щиро дякували організаторам за подароване свято.
Україна вічна. То ж вічна пам'ять  про усіх, хто віддав своє життя за визволення України за її Незалежність та Соборність.
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація