Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
10 березня 2017 року
Я тільки хаточку в тім раї
Благав і досі ще благаю,
Щоб хоч умерти на Дніпрі,
Хоч на малесенькій горі.

У цих рядках заповітна мрія Тараса Шевченка знайти прихисток на рідній землі, мати власну оселю. І обов’язково над Дніпром, на горі, поблизу Канева. Не судилося. Повертався  Тарас  до омріяних місць у домовині.
Унікальна творчість Тараса Шевченка та його подвижницьке життя зробили його постать одним із найпотужніших, найпривабливіших і найвідоміших символів України та українського народу. Елементом культу Шевченка стали щорічні відзначення не тільки дня його народження – 9 березня, але й смерті - 10 березня.
В останні роки життя письменник почував себе дуже погано – здоров’я було зруйноване десятирічною солдатською каторгою. Лікарі підтвердили безнадійний стан хворого. 10 березня  1861 року в Петербурзі о 5-й ранку перестало битися серце вірного сина України, пророка українського народу - Тараса Григоровича Шевченка, якому щойно виповнилося 47 років. Цей день навіки став днем жалоби української нації. Блискавкою розлетілася звістка про смерть поета по всьому Петербургу, а телеграфні дроти понесли її до великих міст України.
Т.Г.Шевченка було поховано на Смоленському кладовищі в Петербурзі. Але друзі й близькі прихильники Шевченка вже тоді знали, що той посмертний прихисток Великого Українця тимчасовий і вже  22 травня прах Тараса Шевчанка доправили  в Україну.  
Як засвідчує приятель Шевченка і перший його біограф Михайло Чалий, того дня, в Успенському соборі протоієрей Мацкевич відправив заупокійну обідню, а після панахиди виголосив надгробне слово: «Благовій, Малоросіє, перед містом Каневом: у нас поховано Тараса Шевченка!»
У 1939 році тут було споруджено великий пам’ятник із постаттю Шевченка, вилитої з бронзи і встановленої на постаменті на терасі великої вежі. І вже 78  років  Він, що сам себе закляв стоїть над Дніпром і над широкополими ланами обох його берегів і спостерігає над «вкраїною милою».
Сьогодні біля кожного пам’ятника та пам’ятного знака  Тараса Шевчанка по всій Україні і за її межами звучать заупокійні панахиди, горять лампадки, люди несуть квіти та в молитві згадують Великого Кобзаря. Так і на Ковельщині представники органів  виконавчої  влади, місцевого самоврядування району та міста, серед них голова районної ради Андрій Броїло та керівник апарату райдержадміністрації Степан Топольський, а також представники депутатського корпусу ради, громадськість міста і району запалили свічки пам’яті біля  підніжжя пам’ятника  Тараса Шевченка, що височіє  в Ковелі і спільно  з  Благочинним Ковельського міського благочиння УПЦ КП  Анатолієм Александруком молились за упокій душі і тіла славетного сина України.
Потому представники влади району та місцевої влади побували на символічній могилі Тараса Шевченка  в Колодниці, де встановлено Хрест пам’яті, запалили лампадку, поклали квіти, помолились та згадали Тарасовий заповіт.
Доки в нашого народу є Шевченко, доки є таке потужне джерело мужності і патріотизму, як Тарасове слово, доки є в нас святиня, до якої йдемо як на сповідь і освітління душ, Україна живе і житиме.

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація