Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
9 березня 2017 року
Шевченківські дні на Ковельщині

Історію нашу на славній сторінці,
Розкриє дитина, що в правді зросла.
Єднаймося ж браття, мої українці,
Во ім’я Шевченка, во ім’я Хреста.


Кожен великий народ має свої знакові постаті. Такою постаттю для нас українців є Тарас Григорович Шевченко. Він був і залишається справжнім митцем, людиною незвичайної долі і неймовірного таланту, що здобула світову славу. Ця людина являє собою буття українського народу, його біль та думи, його страждання та радощі, його історію і майбутнє. Кожним порухом своєї душі і серця він дбав про рідну землю. Відображені у його творчості настрої, які були в житті українців його часу співзвучні і сьогодні.  
9 березня минає 203 роки  від дня народження Великого Кобзаря. Сьогодні в кожному куточку нашої держави вшановують пам’ять геніального сина України, з метою популяризації творчої спадщини генія  та утвердження його духовних заповідей.
Шевченківські дні на Ковельщині розпочались літературно – мистецькою годиною  під назвою «Єднаймо  душі  словом  Кобзаря», участь в якій взяли   голова райдержадміністрації Віктор Козак, голова районної ради Андрій Броїло, заступник голови ради Олександр Пасенковський,  керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій району, депутати районної ради, лідери політичних партій, громадських організацій,  представники духовенства Ковельщини.
Учасники заходу вкотре згадали життєвий шлях Кобзаря,  його нелегку долю,  постійну боротьбу за краще майбутнє українського народу. Впродовж усієї  години звучали  літературні та музичні твори геніального поета у виконанні учнів загальноосвітніх начальних закладів  району та місцевих аматорів сцени.  Говорили сьогодні  про Тараса Шевчанка, як  про символ Майдану. З його словом молодь вийшла з протестом проти злочинної влади і стояла під кулями, і запалила вогонь свободи. У ті трагічні дні впали від ворожих куль його духовні діти, і першим був Сергій Нігоян, що читав, як молитву, безсмертні заповітні рядки: «Борітеся — поборете! Вам Бог помагає! За вас – правда, за вас – слава і воля святая».
Скориставшись наданим словом голова райдержадміністрації Віктор Козак  зазначив, що Тарас Шевченко найулюбленіший поет і українців, і усіх народів світу, з його іменем ідентифікується Україна та українці. А Шевченків Кобзар – це наша Біблія, якій судилося бути безсмертною. Нині слова Великого Тараса як ніколи актуальні і пророчі. «Ми повинні докласти максимум зусиль аби зберегти цілісність, незалежність та соборність нашої держави – України. Про це говорив Великий Кобзар, про це повинен пам’ятати кожен з нас. Ми не зупиняємося, бо ми нація з гордою волелюбною душею. Будуймо всією громадою свій дім – у злагоді, мирі та любові, щоб діти наші і внуки отримали у спадок державу, яку заповідав нам Великий Кобзар. Нехай святе Шевченкове ім’я об’єднає нас усіх незалежно від поглядів та переконань задля щасливого майбутнього рідного народу»,  - таким був акцент у виступі Віктора Теодосійовича.
Зворушливим та проникливим був виступ  настоятеля храму святителя Миколая Чудотворця с. Колодяжне Івана Оринчака, котрий декламував власний вірш:
Тарасе, духовний пророче народу,
Ти вимолив людям у неба свободу,
Свободу і гідність для брата й сестри,
Не всі оцінили твій труд, тож прости…
Продовженням літературно – мистецькою заходу стала спільна хода та  покладання квітів до підніжжя пам’ятника  Тараса Шевченка.

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації.
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація