Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
9 березня 2017 року
Про проблемні питання Поворської об'єднаної територіальної громади
З часу ухвалення Закону України  «Про добровільне об’єднання територіальних громад» наша держава  обрала курс на сім’ю цивілізованих держав. Вона наважилася дати більше можливостей,  прав  і ресурсів людям на місцях. Ця реформа  передбачає створення фінансово незалежних громад, які зможуть самостійно і на належному рівні утримувати дитячі садки і школи, амбулаторії, будинки культури і клуби, дороги, інфраструктуру,  а також забезпечити   необхідними адміністративними послуга  жителів ОТГ.
Якщо перші кроки до реформи децентралізації були боязкими і нерішучими, то зараз, маючи позитивні приклади розвитку об’єднаних громад, зокрема в Ковельському районі це - Голобська ОТГ, значно активнішими  стають дії новостворених громад на шляху їх становлення та організації  діяльності.  Однак, кожній територіальній громаді притаманні свої  специфічні проблеми на шляху  впровадження реформи в життя. Не стояти осторонь цих проблем,  а всіляко сприяти  у  здійсненні   ОТГ району  власних   повноважень ,   зокрема   у   вирішенні   питань   економічного, соціального  та  культурного   розвитку   відповідної   території, зміцнення    матеріальної    та    фінансової    бази   - це одне з провідних завдань, яке ставить   перед керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації  очільник  виконавчої гілки влади району.  
З ініціативи голови райдержадміністрації Віктора Козака, 7 березня,  відбулась низка заходів   методично – практичного спрямування на базі новоствореної Поворської об’єднаної територіальної громади, учасниками яких були представники структурних підрозділів райдержадміністрації в галузі фінансів, культури, містобудування і архітектури, соціального захисту та земельних відносин, районної, сільської рад та жителів територіальної громади.  Питання №1 цієї громади – подальша доля сільського будинку культури. Інспектуючи  існуючу  будівлю спільно із сільським головою Сергієм Семенюком, членами виконавчого комітету сільської ради, представниками влади району було проаналізовано подальшу можливість проведення  капітального ремонту та реконструкції  будинку культури, а також обговорено питання будівництва нового приміщення установи культури с. Поворськ. Але оскільки вирішення такого питання належить до відання територіальної громади, то на сходах селян, що  відбулись цього дня ж в приміщенні загальноосвітньої школи,  вдалось  обговорити можливості  відновлення цієї установи.
Виступаючи перед громадою села, голова райдержадміністрації  Віктор Козак акцентував увагу присутніх на тому, що  є два варіанти  рішення - нове будівництво приміщення або капітальний ремонт та реконструкція існуючої будівлі. Але оскільки обидва  варіанти потребуватимуть залучення коштів державного бюджету, тому, аби не зволікати з часом, потрібне рішення громади   для наступних кроків зокрема, виготовлення проектно – кошторисної документації. Громада села запропонувала відновити (реконструювати)  існуючу будівлю будинку культури с.Поворськ.  З поміж інших важливих питань  на цій зустрічі з громадою села  були обговорені питання ремонту доріг місцевого значення та окремі господарські питання діяльності закладів освіти.
Продовженням робочого візиту представників органів державної влади  району на території Поворської ОТГ стало проведення прийому громадян головою райдержадміністрації. Можливістю звернутись  до Віктора Теодосійовича скористалось чимало жителів громади з низкою   особистих та загально - громадських проблем. Зокрема, мешканці села порушували питання працевлаштування, соціального захисту населення, плати земельного податку та окремих спірних земельних питань.  В ході проведення виїзного прийому спільно з представниками місцевої влади  були проаналізовані питання, порушені громадянами, частина з них вирішена  на місці, а питання, які потребують  додаткового вивчення, взято на контроль відповідними службами району.
Далі  в приміщенні сільської ради відбулось засідання «круглого столу»  за участі голови райдержадміністрації Віктора Козака, голови районної ради Андрія Броїла, Поворського сільського голови Сергія Семенюка, начальника управління фінансів райдержадміністрації  Світлани Карпюк та її заступника Наталії Гайдучик, начальника управління соціального захисту населення Олени Давидович, начальника відділу містобудування і архітектури Івана Чуліпи, начальника відділу культури  Тетяни Матяшук, начальника  управління Держгеокадастру у Ковельському районі Івана Лукасюка та працівників  сільської ради.  Спектр обговорюваних питань  торкався  бюджетної політики, аналізу можливих джерел наповнення бюджету ОТГ, ряду питань земельної тематики, ознайомлення з нововведеннями законодавства в сфері соціального захисту, щодо змін в податковому законодавстві, ряду питань особливості децентралізації  в галузі  освіти, культури та  медицини на території ОТГ та інші.
Є впевненість в тому, що  така спільна діяльність  органів державної влади, місцевого самоврядування району   з представниками ОТГ дасть позитивний результат та стане традиційною.
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації.
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація