Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
2 березня 2017 року
«Схід і Захід разом!»
Сьогодні з дводенним візитом,  в рамках проекту «Схід і Захід разом!», на Ковельщину прибула делегація  представників органів виконавчої влади   та місцевого самоврядування Волноваського, Мангушського та Нікопольського районів Донецької області. Очолив делегацію донеччанин народний депутат України  від Волноваського мажоритарного виборчого округу № 60 - Дмитро Лубінець. Варто зазначити, що проект «Схід і Захід разом!» стартував на Волині два роки тому під час  підписання угоди про співпрацю  між містами Луцьк та Волноваха Донецької області. В рамках візиту сьогодні  делегація з Донеччини побувала у Ковельській міській раді, адже  місто Ковель та місто Нікольськ  понад рік офіційно  співпрацюють. Мета візиту у Ковельський район - вивчення позитивних прикладів впровадження реформи децентралізації влади в районі  та обмін досвідом щодо розвитку сільських територій.
Зустріч делегації у Ковельській райдержадміністрації відбулася у форматі засідання «круглого столу», де представники влади східних територій  та Ковельщини обговорили низку питань життєдіяльності Ковельського, Волноваського, Мангушського та Нікопольського районів та  процес  створення і функціонування   об’єднаних територіальних громад у Ковельському районі.
На початку зустрічі народний депутат  України Дмитро Лубінець відрекомендував  представницький склад делегації, серед яких голови районних рад, сільські голови, керівники установ та служб  усього півдня Донецької області.  Дмитро Валерійович розповів, що на сьогоднішній день жодної об’єднаної територіальної громади в  вищевказаних районах не створено, оскільки є певні проблеми з провадженням реформи децентралізації влади на територіях, що живуть  в умовах війни. Люди, від яких залежить децентралізація влади на півдні Донецької області,  хочуть отримати переконання, що децентралізація це благо  і намітити шляхи впровадження реформи на своїх територіях.
Вітаючи гостей  на Ковельщині голова райдержадміністрації Віктор Козак акцентував увагу присутніх на тому, що децентралізація — це перш за все ресурсний, адміністративний, фінансовий потенціал громад, це якісний рівень  послуг наближених до населення, по-друге  це - зміна світогляду.  Аби розвивались  і багатшали наші села і селища   цей світогляд час змінювати. Той адміністративно-територіальний устрій, який ми мали попередні роки  на сьогодні  стрімко змінюється. На фоні цих змін найбільш активні громади району, а це п’ять об’єднаних територіальних громад, збільшили свої ресурси,  на часі створення ще однієї. Віктор Теодосійович  детально розповів про   перші кроки та шляхи впровадження реформи децентралізації влади в районі, залучення  досвіду  сусідньої держави республіки Польща, про напрацювання та перспективи  розвитку територіальних громад району. «Сподіваюсь, що досвід Ковельського району у створенні об’єднаних територіальних громад буде корисним,  ті зміни, на які очікує громада Донецької області, відбудуться якомога швидше, а спостерігаючи  стрімке бажання до цих змін у присутніх, я у цьому впевнений," – резюмував Віктор Теодосійович.
В свою чергу голова  районної ради Андрій Броїло розповів  про участь  районної ради в процесах  децентралізації влади в районі, про співпрацю Ковельщини з  східними регіонами  в рамках  волонтерської допомоги та оздоровлення дітей прифронтових  територій. Також Андрій Петрович  проінформував  про склад  районної ради, представництво ради в політичному полі, про склад та діяльність виконавчого апарату ради,  співпрацю  райради з райдержадміністрацією
Делегація з Донеччини мала можливість також поспілкуватись  з лідерами місцевих об’єднаних територіальних громад  Сергієм Гарбаруком, Голобським селищним головою та Романом Троцюком, Дубівським сільським головою, які відкрито ділились своїм досвідом створення громад, вказували на  найкоротші шляхи впровадження децентралізації, розповідали про свої досягнення в рамках реформи, плани на майбутнє, а також відповіли на численні запитання аудиторії. Чимала кількість запитань, які задали гості, свідчила про актуальність теми та готовність втілювати в життя реформу децентралізації влади, зокрема такі: щодо  функціонування в об'єднаних територіальних громадах  комунальних підприємств,  підрозділів поліції та пожежної охорони, щодо фінансування закладів освіти та медицини, забезпечення населення соціальними послугами, зокрема пільгами та субсидіями, утворення опорних навчальних   закладів та інше.
В рамках візиту делегація з Донеччини,  по завершенню зустрічі, відбула у Шацький район, зокрема у Шацьку об’єднану територіальну громаду, аби помилуватися  «перлиною Волині» озером Світязь та побувати в с. Світязь. Варто зазначити, що з цим населеним пунктом  Урзуфська сільська рада в  жовтні минулого року підписала угоду про співпрацю.
В планах візиту донеччан перебування на Ковельщині, зокрема на території об’єднаних територіальних громад, впродовж усього завтрашнього дня.
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація