Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
28 лютого 2017 року
Підбито підсумки  діяльності галузі культури району за 2016 рік.
Культура – є потужним засобом консолідації суспільства, відновлення історичної пам’яті, утвердження національної самосвідомості й патріотизму, зміцнення міжнаціонального миру та злагоди.
Сьогодні представники найбільш творчої галузі району зібрались в центральній районній бібліотеці  аби підсумувати  стан організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності усієї галузі культури  у 2016 році. Серед учасників підсумкової наради: перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман, заступник голови районної ради Олександр Пасенковський, начальник відділу культури райдержадміністрації Тетяна Матяшук, директор централізованої бібліотечної системи, Заслужений працівник культури України Галина Божик, керівники установ культури району.  Відрадно, що атмосфера  в залі була водночас, як офіційно – ділова так і  по - домашньому гостинна.
На початку роботи учасники наради хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять колеги, завідуючої клубом с. Луківка Яцук Людмили Гордіївни, що передчасно завершила свій земний шлях і відійшла у вічність.
«Діяльність відділу культури райдержадміністрації, підвідомчих установ у звітному році проводилась відповідно до Програми розвитку культури, мистецтва, охорони культурної спадщини та туризму в районі  на 2016-2020 роки та спрямовувалась на удосконалення діючої мережі закладів культури, зміцнення їхньої матеріально-технічної бази, популяризацію і примноження культурних надбань, задоволення культурних та духовних потреб населення й організацію його дозвілля, підтримку талановитої молоді, зміцнення та розширення культурно-мистецьких зв’язків» - зазначила у своєму виступі начальник відділу культури райдержадміністрації Тетяна Матяшук. Загалом звітуючи про діяльність  посадовець повідомила, що затверджений та уточнений сесіями районної ради обсяг фінансування закладів культури  у  2016 році  склав 7 925,6 тис. грн.
Станом на перше січня поточного року мережа установ культури становить: 37 бібліотек, 60 клубних установ, 4 заклади типу «бібліотека-клуб», 1 - «клуб-бібліотека», 3 школи естетичного виховання.  У 2016 відновлено клуб в с. Ворона, який не працював понад 15 років та створено Голобський будинок мистецтв, який розпочав роботу з 01.01.2017 р. Мистецьку діяльність у районі забезпечує 187 колективів аматорського мистецтва, у яких займається 1795 учасників.
З поміж іншого Тетяна Іванівна детально проінформувала про  збереження і розвиток культурно - дозвіллєвої інфраструктури закладів культури, нерухомих пам’яток культурної спадщини, сприяння розвитку туристичних послуг, залучення позабюджетних коштів, розширення сфери платних послуг, продовження тісної співпраці між закладами культури району, про діяльність бібліотек – філій району та про основні досягнення в галузі культури у звітному році.
«Ми, працівники культури, повинні перетворити наші установи на сучасні заклади розвитку духовності, цікаво і змістовно працювати для людей, бути справжніми патріотами» - резюмувала Тетяна Іванівна.
Працюючи згідно порядку денного, заступник директор ЦБС по роботі з дітьми Валентина Шпирук  розповіла про роботу  дитячої книгозбірні району,  пріоритетними напрямками діяльності якої  було і є утвердження засад державності, виховання патріотизму та поваги до історії, культури і традицій українського народу. З поміж іншого, варто зазначити, що Ковельська центральна районна бібліотека для дітей та бібліотеки – філії району налаштовані на активну участь у державних, обласних програмах та  проектах.
Звертаючись до присутніх, перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман привітав усіх з  завершенням річної програми діяльності, подякував за сумлінну, щоденну   працю  та  зазначив, що районна влада  й надалі буде підтримуватиме галузь культури  району.  За словами Романа Ярославовича галузь культури черпає наснагу з надбань минулого та сьогодення і впевнено розвивається,  вдосконалюється, не залишається в затінку, постійно підтримує рівень  професійної майстерності і творчості. На фоні інших районів  Ковельщина  має високий творчий потенціал. Тут зосереджені високопрофесійні кадри, різноманітні колективи художньої самодіяльності, у нас на досить високому організаційно-творчому рівні проводяться  культурно-мистецькі акції,  заходи культурного характеру. Жодний районний захід, приурочений державним чи професійним святам  не відбувається без представників цієї славної професії. Роман Ярославович  акцентував увагу на тому, що ми живемо в дуже непростий час – час епохальних змін. Держава взяла курс на децентралізацію. Та потрібно пам’ятати, що за всі часи існування село завжди залишалось колискою духовної культури української нації. Заклади культури в багатьох сільських населених пунктах є чи не єдиними осередками, що задовольняють культурно-дозвіллєві потреби сільських трударів, є  традиційними центрами з розвитку народної творчості та культурного збагачення особистості. Ми не повинні забувати, що діяльність закладів культури в умовах реформи децентралізації влади  перш за все передбачає надання населенню культурно-мистецьких, інформаційних та дозвільних послуг на високому рівні.  Але  співпраця культпрацівників  об’єднаних територіальних громад з відділом культури має залишатись на тому рівні, який є тепер  в питаннях методичної та статистичної роботи, проведенні загальнорайонних  культурних заходів, представлення району в обласних конкурсах, фестивалях.  Посадовець закликав всіх до співпраці,  побажав вдалого творчого 2017 року, високих здобутків на культурній ниві і звичайно міцного здоров’я, сімейного затишку, добробуту та мирного неба.
В свою чергу заступник голови районної ради Олександр Пасенковський  від імені голови ради та усього депутатського корпусу подякував працівникам культури району за сумлінну працю, побажав творчих успіхів та запевнив, що депутати і надалі будуть підтримувати галузь культури району.
В ході наради було обговорено та вирішено ряд організаційних та господарських питань життєдіяльності галузі. А на завершення зустрічі  учасники наради привітали колегу, бібліотекаря бібліотеки – філії с.Мельниця  – Людмилу Сколінчук  з її  з 60-річним ювілеєм.
В підсумку варто зазначити, що  усі учасники наради отримали оптимістичний  настрій, гарний та впевнений  старт  в діяльності на поточний рік.
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація